Vôňa Vianoc v podaní 1.BRATISLAVSKÉHO CENTRA REALÍT

19.12.2017, Simona Matisová

Vianočné večierky, sviatočné dobroty, sladké cukrovinky, dobrá nálada, a detský smiech neodmysliteľne patria k navodeniu pravej vianočnej atmosféry, utuženiu rodinného kolektívu a príjemne strávenému času v kruhu tých, ktorých si vážime a obdivujeme. Zhon, vybavovačky, stres, chyby či prešľapy k nim samozrejme patria tiež. No čo by to boli za Vianoce bez pár vrások navyše no nie? Vôňa fantastickej kapustnice, čerstvých koláčov, kvalitného vína a chutného punču nám  však v nose ostane minimálne do budúcich Vianoc.

Čítajte viac...

Rekonštrukcia bytu – beh na dlhé trate. Ako prebieha a načo si dať pozor?

08.12.2017, Simona Matisová

Určite to poznáte. Prvotné nadšenie, megalomanské nápady, striktný rozpočet a viac ako pozitívna vyhliadka. Zo začiatku vyzerá rekonštrukcia domu či bytu ako ideálne riešenie. Pohľad cez ružové okuliare nás často zaslepí a nedovolí vidieť veci v reálnom svetle. Prečo predsa nedopriať našej nehnuteľnosti moderného ducha, trochu zmeny, novoty a funkčných riešení?

Čítajte viac...

Sociálne siete – boom súčasnosti

30.10.2017, Simona Matisová

Žijeme v internetovej dobe, kde si bežne zakladajú osobné účty na sociálnych sieťach malé deti, kde sú mimoriadne populárne dokonca aj zvieracie kontá a čím väčší a bláznivý výstrelok virálne obletí zem, tým väčšiu chválu zožne. Či chceme či nie, sociálne siete v súčasnosti výrazne hýbu svetom. Kto na nich nie je a pravidelne neprispieva, ako by ani neexistoval. Hľadáte kamaráta z vysokej školy? Chcete sa opýtať ako vyprať škvrnu od vína alebo sa len posťažovať na šéfa? Nepoznáme ideálnejší spôsob ako využiť sociálne siete. Hoci pravdepodobne nie je správne, že sa v súčasnosti úspech človeka či spoločnosti meria počtom lajkov a komentárov pod fotkou a statusom, možno je spôsob ako komunikovať s kýmkoľvek a kedykoľvek bez časovej či inej bariéry nie až tak zlý. Prečo si 1.Bratislavské centrum realít založilo účty na sociálnych sieťach? Čo na nich nájdete a prečo sa rozhodne oplatí dať nám like?

Čítajte viac...

Nikoleta Ivančíková – mladá krv s cieľom uspieť

25.10.2017, Simona Matisová

Ako každé malé dievča, aj ona chcela byť lekárkou, modelkou, celoživotnou princeznou či učiteľkou. Ani náhodou, by však nepovedala, že život a správna príležitosť ju zavedie celkom iným smerom a nakoniec spokojne zakotví pri povolaní realitnej maklérky. Je krásna, mladá, ambiciózna, plná chuti a cieľov. Nikoleta Ivančíková, drobné žieňa so závidenia hodnou odhodlanosťou zdolávať nové výzvy.

Čítajte viac...

Ponuka verzus dopyt – čo predávať, ako zatraktívniť svoju nehnuteľnosť a ako nastaviť výhodnú cenu?

12.09.2017, Simona Matisová

Jedny hovoria, že najväčší boom predaja a veľkého zárobku je už dávno za nami, iní si mydlia ruky a vyčkávajú na ten správny okamih. Kým pred pár rokmi bol byt blízko centra výsadou bohatých a snom ostatných, dnes je všetko inak.  Čo je v súčasnosti najväčším lákadlom? Aká nehnuteľnosť bude rozhodne predaná skôr ako sme čakali, kde sa nakupovať oplatí a naopak, ktoré lokality sú dávno v pase? Ako sa vyvíja súčasná situácia dopytu verzus ponuky, nám priblíži skúsený realitný maklér Lukáš Machotka.  

Čítajte viac...

Tomáš Hudec – priateľský odborník

21.08.2017, Simona Matisová

Kto ho pozná vie, že je dobrák od kosti, šikovný pracant a večný zabávač. Tímový hráč a profesionál, športovec či milovník turistiky, ktorý do nášho tímu zapadol bez najmenšieho problému. Ako sa Tomáš k práci realitného makléra dostal? Čo ho na tejto práci baví najviac? S akými vtipnými situáciami sa už pri svojej profesii stretol a prečo považuje našu kanceláriu za tú najlepšiu?

Čítajte viac...

Tienenie – druhy, typy, užitočné rady

10.08.2017, Simona Matisová

Je Vaša pohodlná spálňa orientovaná na slnečnú stranu a Vás už počas dlhých letných mesiacov nebaví spať v extrémne rozhorúčenej miestnosti? Zobúdza Vás každé ráno slnko páliace priamo do očí a romantický východ slnka Vás už tiež omrzel? Alebo máte jednoducho chuť dotvoriť Váš moderný priestor dizajnovým kúskom, ktorý by dobre vyzeral, zabezpečil Vám dostatok súkromia, odhlučnil okolie a navyše mal jednoduché a praktické ovládanie? Potrebujete sa zorientovať v ponuke? Ste na správnej adrese.

Čítajte viac...

Slovenské more ako na dlani

28.07.2017, Simona Matisová

KOMPLETNÁ PONUKA NEHNUTEĽNOSTÍ V CHORVÁTSKU

Chutný drink v ruke, opaľovací krém na nose a nohy vyložené na ležadle pri pláži? Alebo radšej poctivá túra a spoznávanie miestnych pamiatok? Či ideálny objekt prenájmu a dlhodobej investície? Nech už sú Vaše úmysly akékoľvek, naša široká ponuka nehnuteľností v Chorvátsku Vás rozhodne osloví a uspokojí aj toho najnáročnejšieho záujemcu. Od tohtoročnej letnej sezóny sme spustili exkluzívnu ponuku predaja i prenájmu holo bytov, plne vybavených apartmánov, bytov, kancelárií, apartmánových domov či víl pri pláži i v centrách najznámejších chorvátskych miest.

Čítajte viac...

Zdedil som nehnuteľnosť a čo teraz

20.07.2017, JUDr. Evka Bakalárová

Už v čase prebiehajúceho dedičského konania si treba začať preverovať akú nehnuteľnosť / nehnuteľnosti by ste mali zdediť . Treba si : 1/ nehnuteľnosť overiť vizuálne 2/ preveriť právny stav nehnuteľnosti 3/ zistiť technický stav nehnuteľnosti 4/ zistiť hodnotu nehnuteľnosti 5/ urobiť rozhodnutie ako ďalej

Čítajte viac...

Talent spoza KAMERY - Michal „Stym“ Pátek

26.06.2017, Simona Matisová

Je mladý, talentovaný, šikovný a cieľavedomý. Vyštudovaný právnik s dušou umelca, precízny perfekcionista a pohodový flegmatik, taký je náš dvorný fotograf, kameraman a videomaker Michal Patek.

Čítajte viac...

Vaňa alebo sprchový kút? Dopriať si relax v bublinkách či zvoliť rýchle osvieženie?

15.06.2017, Simona Matisová

Čo si budeme hovoriť. Po náročnom pracovnom dni jednoducho nie je nad horúci relaxačný kúpeľ vo vani plnej voňavých bubliniek, aromatických sviečok v pozadí a pohár dobrého vína v ruke. Občas však zvíťazí chuť na rýchlu, osviežujúcu, o niečo menej filmovú a o niečo viac úspornú variantu a teda obyčajnú sprchu v sprchovom kúte. Ak sa chystáte prerábať či zariaďovať novú kúpeľňu, nemusíte ani dlho špekulovať a dilema medzi výberom pohodlia či účelnosti je na svete. Dali by ste pri výbere prednosť vani či sprchovému kútu? Je umiestnenie vane v malej kúpeľni skutočne taký problém a dokáže aj sprchový kút ukojiť chuť na relax? V čom spočívajú klady a naopak zápory jednej i druhej z možností?

Čítajte viac...

VOĽNÉ NEBYTOVÉ PRIESTORY BÝVALÉHO AREÁLU BRATISLAVSKEJ CVERNOVEJ TOVÁRNE

28.03.2017, JUDr. Evka Bakalárová

Máš miliónové nápady no žiadny priestor a peniaze? Začni v priestoroch bývalej cvernovky na Košickej 37 v Bratislave.

Čítajte viac...

Malý byt – ako ho pohodlne a funkčne zariadiť?

26.02.2017, Simona Matisová

Súčasný nepretržitý pohyb vysokých cien na trhu nehnuteľností je pre mladých ľudí či začínajúce rodiny skutočne nekompromisný. Doba automaticky pridelených družstevných bytov či dvojgeneračných domácností je už nenávratne preč, ponuka mamahotelu má tiež svoje mantinely. Mnoho mladých si však kvôli vysokým cenám bytov jednoducho nevie zabezpečiť vlastné bývanie tak, ako by si predstavovali. Ako teda správne uchopiť neľahkú výzvu a vytvoriť aj zo skromnej výmery malý, útulný a praktický štartovací byt v duchu hesla za málo peňazí výdatne a veľa muziky?

Čítajte viac...

Prečo pri predaji nehnuteľnosti potrebujem makléra?

17.02.2017, Simona Matisová

Každý z nás vie, že v súčasnosti žijeme extrémne rýchly a konzumný život v mimoriadne predraženej dobe. Každá ponúkaná služba značí siahnuť do vrecka vždy o niečo hlbšie. Mnohí sa preto v snahe vyhnúť sa ďalším výdavkom neodborne púšťajú do svojpomocných alternatív. Je však predaj alebo kúpa nehnuteľnosti na vlastnú päsť skutočne výhodná voľba? Nebude predsa len v konečnom dôsledku znamenať v budúcnosti problém či dokonca navýšenie výslednej sumy?

Čítajte viac...

Bytové doplnky – zútulnenie priestoru na počkanie

08.02.2017, Simona Matisová

Sú bezpochyby neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Vďačne potešia oko domáceho a zaujmú každú návštevu. Či už sú veľké alebo malé, minimalistické, futuristické či trendové prípadne rustikálne, sklenené či drevené, bez nich by to jednoducho nebolo ono. Staré dobré pravidlo, čím viac tým lepšie pri nich rozhodne neplatí no ak je ich príliš málo je to tiež na škodu. Tá správna miera a vhodný výber vie však aj obyčajný priestor pozvniesť na dizajnový skvost.

Čítajte viac...

Ktorý stavebný materiál, a prečo?

16.01.2017, Simona Matisová

Ponuka je široká, ceny porovnateľné, dostupnosť tiež. Ktorý je teda ten ideálny? Trh nás neustále zaplavuje novými, pokrokovými a modernými postupmi, ako si svoj vysnívaný domov postaviť a z čoho. V džungli stavebných materiálov, je viac ako náročné, rozhodnúť sa pre taký, ktorý bude naše požiadavky spĺňať aj veľa rokov po nasťahovaní. Neobmedzujte však svoje rozhodnutie len na cenu či životnosť, rozmýšľajte nad materiálom, ktorý vnímate pozitívne, ktorý na Vás pôsobí príjemne, podporuje, oživuje a dokonca lieči, radí odborník Eva Krčmáriková.

Čítajte viac...

Problémy pri predaji starých domov

09.01.2017, Simona Matisová

Poznáte to, je Vašou srdcovkou, detským prežitkom či večným útočiskom so spomienkami na tie najkrajšie chvíle. Možno ste ho zdedili či si len tak z rozmaru zaobstarali. Čo však spraviť keď nastane ten správny čas posunúť sa ďalej a Vášmu starčekovi dať definitívne zbohom? Ako úspešne a bez vrások na tvári predať starý dom? V prvom rade si pripravte poriadnu porciu trpezlivosti a dávku vytrvalosti k tomu. Aj napriek výbornej lokalite, optimálnemu stavu, pôsobivej architektúre či výhodnej cene budete musieť zvádzať nemilosrdne ostrý boj s pokrokovými a avantgardnými krásavcami.

Čítajte viac...

Osvetlenie - Na čo nezabúdať a čo riešiť v predstihu?

02.01.2017, Simona Matisová

Každý z nás si uvedomuje nezastupiteľnosť prirodzeného svetla pre zdravý vývoj človeka. Minulé civilizácie dokonca určovali celý svoj životný rytmus podľa svetla Slnka a Mesiaca. Mnohí z nás však neprikladajú veľkú pozornosť faktu, že pod umelým osvetlením trávime väčšinu svojho dňa. Bude teda múdre zabezpečiť si v domácnosti vyhovujúci pomer prirodzeného a umelého svetla.

Čítajte viac...

Starý či nový? Pre ktorý sa rozhodnúť?

26.12.2016, Simona Matisová

Nikdy nekončiaca dilema, nad ktorou si lámu hlavu mnohí. Niektorí odporúčajú zbrusu nový, neopozeraný, sviežy či moderný. Jednoducho začať vo vlastnom a s čistým plátnom. Iný zase nedajú dopustiť na starší a čiastočne zabehnutý. Kúpa bytu je však nie len zásadným životným krokom ale aj nákladnou a dlhodobou investíciou, preto by mal Vášmu rozhodnutiu predchádzať dlhý rad úvah a správne zodpovedaných otázok . Ktorá z možností je teda pre kupujúceho skutočne výhodnejšia?

Čítajte viac...

Sme členmi Združenia realitných kancelárií Slovenska

23.11.2016, Simona Matisová

Členovia nášho tímu sa v oblasti realít pohybujú dlhé roky, rozhodne tak nejde o žiadnych amatérov či ustráchaných nováčikov ale zanietených, na slovo vzatých profesionálov. Rozhodnutie stať sa súčasťou Združenia realitných kancelárií Slovenska teda pramenilo z jasnej vízie posilnenia našej pozície na trhu, legislatívnej informovanosti a snahy realitný trh oslobodiť od stále stúpajúcej tendencie nekorektného a neférového jednania voči zákazníkovi.

Čítajte viac...

Ochráňte svoj spánok a oddychujte v harmonickom prostredí

16.11.2016, Simona Matisová

Spálňa je nepochybne jednou z najdôležitejších miestností nášho domova. Kúsok intímneho priestoru, osobného hniezda, v ktorom oddychujeme, snívame, relaxujeme a čerpáme energiu. Cítite sa však vo vlastnej spálni často aj po výdatnej porcii spánku unavení? Máte pocit akoby Vás niečo neustále podvedome rušilo? Budíte sa stále častejšie so zlou náladou?

Čítajte viac...

PRACUJ S NAMI

23.10.2016, Simona Matisová

Hovorievala Ti mama, že si od narodenia extrémne šikovný? Vravieva Ti priateľka, že by si mal namiesto večného makania na zlom pracovnom mieste pracovať radšej pre seba a svoj osobný rozvoj? Spomenuli už niekedy Tvoji kamoši, že si nezvyčajný pracant a máš na viac? A nepríjemný šéf a nudní kolegovia Ti už tiež lezú na nervy? Potom bez váhania vedz, že náš tím hľadá práve Teba!

Čítajte viac...

Ako vybrať ten správny pozemok

20.10.2016, Simona Matisová

Náš domov, naše vlastné útočisko, náš osobný kúsok vesmíru. Všetci to od nepamäti poznáme, hovoríme, myslíme, s touto myšlienkou ho kupujeme, roky budujeme, skrášľujeme a staráme sa oň. Kam však svoj vysnívaný domov umiestniť? Ktoré miesto je tým správnym pre naše žitie? Kde sa budeme cítiť zdravo, bezpečne aj pohodlne?

Čítajte viac...

Hypotéka od A po Z

19.09.2016, Simona Matisová

Rozhodli ste sa pre svoje prvé vlastné či nové pohodlnejšie bývanie, no Vaše úspory nestačia pokryť celú sumu? Vziať si na plecia dlhodobý finančný záväzok v podobe hypotéky si však vyžaduje obozretné konanie a dôsledný prehľad dostupných ponúk. Akým smerom sa bude cesta za vhodnou hypotékou uberať? Akými krokmi si budete musieť prejsť a aké faktory proces obnáša?

Čítajte viac...

Osobný maklér – maklér zastupujúci kupujúceho

14.09.2016, Simona Matisová

Privátny, osobný či súkromný? V prvom rade jednoznačne mimoriadne odbremeňujúci a značne nápomocný. Presne taký je realitný maklér, ktorý bude zastávať pozíciu osobného makléra a teda reprezentovať našu novú službu, ktorú Vám s radosťou v úvode tohtoročnej jesennej sezóne prinášame. Pokiaľ nemáte chuť, čas či znalosti, ktoré Vás k vysnívanému bývaniu dovedú hladko, rýchlo a jednoducho, nepremýšľajte dlho a využite pomoc, ktorá Vám zaručí komfort plného realitného servisu po každej stránke.

Čítajte viac...

Plniť Vaše sny nás napĺňa

23.08.2016, Simona Matisová

Zažili ste už zrod niečoho celkom nového? Stáli ste pri budovaní priamo v samom epicentre diania? Zamilovali ste sa do každého aj namenšieho kúska tej zložitej, kľukatej a náročnej cesty? Mali úspech tak blízko, doslova nadosah ruky a bojovali zaň celým svojim bytím, celým svojim srdcom? Potom určite viete, čo poháňa našich realitných špecialistov a celý tím každý nový deň neustále vpred.

Čítajte viac...

Bezpečnostné systémy

16.08.2016, Simona Matisová

Sme v plnom prúde leta a teda aj horúcich letných dovoleniek. Obdobie oddychu a pohody, na ktoré sa všetci celý rok nevieme dočkať, no nie? Čas kedy opúšťame naše domovy a cestujeme za dobrožrustvami na čarovné miesta. Kto sa však zodpovedne postará a dohliadne na náš majetok? Ako zabezpečiť dom či byt proti vniknutiu neželaného navštevníka počas našej neprítomnosti?

Čítajte viac...

Prečo je open-house naša srdcovka?

03.08.2016, Simona Matisová

Hovorí sa, že kombinácia príjemného s užitočným je ideálna varianta pri každej možnej činnosti. A my vieme, že inak tomu nie je ani v prípade open-house. Máte radi uvoľnenú atmosféru, chutné domáce pohostenie, degustáciu lahodných slovenských vín a ako čerešničku na torte navyše možnosť odísť s kľúčom od svojho vlastného vysnívaného bývania? V tom prípade si projekt open-house zamilujete rovnako, ako naši makléri.

Čítajte viac...

Klimatizácia – strašiak či pomocník?

25.07.2016, Simona Matisová

Neúnosné teploty, horúčavy šplhajúce sa do závratných výšok či neznesiteľné dusno nám značne život strpčujú počas niekoľkých dlhých letných mesiacov. Kam sa však pred nepríjemnou páľavou schovať? Vhodným a stále častejšie vyhľadávaným riešením je práve klimatizácia. Ako však vybrať spolahlivé zariadenie, ktoré interiér príjemne schladí, zbytočne nezaťaží rodinný rozpočet a zároveň bude funkčné a bezproblémové celú sezónu?

Čítajte viac...

Chcete odoberať naše príspevky na témy bývania, realít a služieb?

Súhlasím s tým, že budem kontaktovaný za nasledujúcich podmienok.
Ďakujeme vám, vašu mailovú adresu už evidujeme v našom systéme.
Ďakujeme vám, za váš záujem o odber príspevkov.
Nepodarilo sa nám zaradiť vás do odberu príspevkov! Kontaktujte nás prosím na info@1bcr.sk, alebo volajte na číslo +421 901 789 818