Kupujeme prvý byt – čo si všímať?

1.12.2018, Simona Matisová
Je to veľký životný krok, stres, šťastie, radosť a záväzok zároveň. Väčšina z nás na túto chvíľu čaká hodný čas a dôsledne ju zvažuje. Cena bytov je vysoká, rozhodovať sa teda treba s rozumom. Predsa len si však nie ste istí čoho si pri výbere Vášho prvého bývania všímať? Ako pri výbere postupovať, aké ponuky uprednostniť a naopak akým sa zoširoka vyhýbať? Nenechajte sa nalákať na zdanlivo výhodné ponuky či predražené byty a naučte sa s nami ako nájsť ihlu v kope sena. Získajte s našou pomocou svoj domov snov.

Kde hľadať?

Mnohí si v domnienke, že ušetria myslia že najvýhodnejším riešením je nakupovať byt z „prvej ruky“ a teda bez pomoci realitnej kancelárie. Čo sa však sprvu javí ako najlepšia voľba môže v konečnou dôsledku znamenať pascu a bludný kruh problémov. Dobrý realitný maklér by Vás mal upozorniť na skryté vady, podrobne Vás upozorniť na klady a zápory jednotlivých ponúk, odpovedať na Vaše otázky a obhliadku viesť presne tak, aby ste sa o byte dozvedeli čo možno najviac informácií. Vízia majiteľa však spočíva v čo najjednoduchšej, najvýhodnejšej a najrýchlejšej ceste k predaju. Realitný maklér korektne zastupuje Vaše záujmy, snaží sa sprostredkovať férový predaj pre obe strany. Zablúdiť teda do vôd súkromnej inzercie sa nemusí vyplatiť. Hľadajte na realitných portáloch či priamo stránkach realitných kancelárií. Sústreďte sa na inzeráty, ktoré nie sú na portáloch stálicou a teda zostávajú nepredané dlho. Nemrhajte svojim časom a nenechajte sa realitným maklérom ovplyvniť. Sami predsa presne viete čo hľadáte a čo od svojho bývania očakávate. Nebojte sa preto vyjadriť svoje presné predstavy a nesúhlas ak je to potrebné.

Rawpixel.com

Na čo si dávať pozor?

Kľúčovým faktorom správnej kúpy je Vaše rozhodnutie o akú nehnuteľnosť sa zaujímate a čo vlastne hľadáte. Položte si otázku čo by mal byt spĺňať, kde sa má nachádzať, aké parametre musí mať, aká suma je Váš finančný strop, ste ochotní priplatiť za exkluzívnu ponuku viac? Vrhnite sa do kúpy s ujasnenou predstavou, Vaše presné požiadavky Vám hľadanie výrazne zjednodušia, intuitívne rozhodovanie nemusí byť v tomto prípade to pravé. Rozmyslite si kúpu novostavby alebo bytu staršieho dáta, zvažujte či je pre Vás výhodnejšie zainvestovať do bývania nového alebo kúpiť starší byt. Berte však na zreteľ, že rekonštrukcia si taktiež ukrojí z rozpočtu riadny kus a počiatočné nižšie náklady nemusia vždy vo výsledku znamenať ušetrenie. Zamyslite sa do budúcnosti a rozmyslite si, ako dlho sa vo svojom štartovnom byte chcete zdržať. Má mať byt dostatok miesta pre dvoch alebo pre jedného? Budete v byte riešiť detskú izbu? Mať náskok a uvažovať o krok vpred sa vždy oplatí.

Nezabúdajte tiež na poplatky, ktoré sú s kúpou spojené. Myslite na províziu pre realitnú kanceláriu, poistné poplatky, znalecký posudok, poplatky na katastri, kúpno-predajnú zmluvu či daň z nehnuteľnosti.

pixabay.com

S našou pomocou za svojim snom

Je pre nás nesmiernym potešením a cťou zároveň ak si pri hľadaní svojho bývania vyberiete práve nás. Naši realitní makléri sú pripravení pomôcť Vám, dôsledne Vám vysvetliť všetky kroky kúpy a sprevádzať Vás celým procesom. Žiadne zavádzanie, skryté poplatky, neodborný servis, neprofesionálny prístup ani strata Vášho času. Hľadanie nového domova nikdy nebolo jednoduchšie. Vaše požiadavky sú pre nás výzvou, Vaša spokojnosť prioritou. Školení pracovníci Vám poskytnú vynikajúci servis za každých okolností. Sme tu pre Vás plne k dispozícií kedykoľvek a pre čokoľvek budete pri kúpe, predaji alebo prenájme potrebovať.

Obrázky použité v článku - pexels.com 

Chcete odoberať naše príspevky na témy bývania, realít a služieb?

Odoslaním formulára, vyjadrujete súhlas s nasledovnými dokumentami: Pravidlá používania našich služieb, Zásady ochrany vašich osobných údajov.... Návštevou našich stránok vyjadrujete súhlas s použitím Cookies...
Ďakujeme vám, vašu mailovú adresu už evidujeme v našom systéme.
Ďakujeme vám, za váš záujem o odber príspevkov.
Nepodarilo sa nám zaradiť vás do odberu príspevkov! Kontaktujte nás prosím na info@1bcr.sk, alebo volajte na číslo +421 901 789 818