Blog

2021

Všetko čo potrebujete vedieť o liste vlastníctva

Z hľadiska zápisov do katastra má zásadný význam list vlastníctva. Čo z neho môžeme vyčítať a prečo je potrebný pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti?

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Ako porozumieť katastru v priebehu pár minút

Už ste si prešli takmer celým procesom predaja alebo kúpy nehnuteľnosti. Na rad prichádza kataster.
Pre pochopenie štruktúry predaja nehnuteľnosti je dôležité poznať celé katastrálne konanie. Nemusíte sa však ničoho báť. Chce to dobrú realitnú kanceláriu, ktorá celý kataster vybaví za vás.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Ako nájsť ideálny pozemok?

Túžite po vlastnom bývaní v rodinnom dome? Správny výber pozemku je často náročná úloha. Je to prvý a zároveň najdôležitejší bod celého procesu, ktorý zahŕňa množstvo prekážok. Pri výbere je dôležité byť opatrní a trpezliví. Na ktoré dôležité faktory treba myslieť pri výbere ideálneho pozemku pre výstavbu rodinného domu?

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Marketing nehnuteľností…prečo je dôležitý?

Úspešný predaj a prenájom nehnuteľnosti je vec čísel. V zásade platí, že čím viac marketingových kanálov realitná kancelária využíva, tým viac sa dostavajú ňou prezentované nehnuteľnosti do povedomia trhu.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Bývanie v meste alebo na dedine?

Nad touto otázkou sa zamýšľa nie jeden kupujúci. Niekto má v tom jasno odjakživa, iní zvažujú výhody a nevýhody bývania v meste či na dedine. V tomto článku ponúkame staré dobré „pre a proti“.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Ako správne určiť cenu nehnuteľnosti?

Predávate svoju nehnuteľnosť, ale neviete ako určiť správnu cenu? Nejde vôbec o jednoduchú úlohu, zverte svoju nehnuteľnosť do správnych rúk. Naučiť sa správne vykalkulovať hodnotu a cenu domu môže byť v každom prípade ozajstnou výzvou. Pri nízkej cene môžete prerobiť, naopak, ak cenu nastavíte privysoko, bude sa predaj naťahovať.

ČÍTAŤ VIAC →

Chcete nás spoznať lepšie?