Blog

2021

Kúpa prvého bytu – čo si všímať?

Je to veľký životný krok, stres, šťastie, radosť a záväzok zároveň. Väčšina z nás na túto chvíľu čaká nejaký čas a dôsledne ju zvažuje. Kúpa nehnuteľnosti a konkrétne kúpa bytu je jedno z najdôležitejších rozhodnutí v našom živote.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Predaj nehnuteľnosti s „realitkou“ alebo na vlastnú päsť?

Niektorí v tom majú jasno už na začiatku, iní váhajú. Orientovať sa na trhu s nehnuteľnosťami nie je jednoduché. Podvody pri predaji bytov sa v posledných rokoch na Slovensku čoraz viac rozmáhajú. Vyspovedali sme realitnú maklérku z 1.BCR REALITY Nikoletu Ivančíkovú, RSc., ako vníma predaj nehnuteľnosti bez „realitky“ a aký má význam využiť služby realitnej kancelárie.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Hypotéka v skratke

Skôr ako sa rozhodnete kúpiť nehnuteľnosť, ktorú chcete financovať úverom na bývanie, mali by ste vedieť, čo všetko musíte spĺňať. Vopred si zistite svoje úverové limity a aké dokumenty potrebuje banka k posúdeniu žiadosti o hypotéku, aby ste sa vyhli zamietnutiu žiadosti. Pokiaľ nemáte dosť vlastných finančných prostriedkov, hypotekárny úver je skvelou možnosťou, ako bývať vo vlastnom.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Všetko čo potrebujete vedieť o liste vlastníctva

Z hľadiska zápisov do katastra má zásadný význam list vlastníctva. Čo z neho môžeme vyčítať a prečo je potrebný pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti?

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Ako porozumieť katastru v priebehu pár minút

Už ste si prešli takmer celým procesom predaja alebo kúpy nehnuteľnosti. Na rad prichádza kataster.
Pre pochopenie štruktúry predaja nehnuteľnosti je dôležité poznať celé katastrálne konanie. Nemusíte sa však ničoho báť. Chce to dobrú realitnú kanceláriu, ktorá celý kataster vybaví za vás.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Ako nájsť ideálny pozemok?

Túžite po vlastnom bývaní v rodinnom dome? Správny výber pozemku je často náročná úloha. Je to prvý a zároveň najdôležitejší bod celého procesu, ktorý zahŕňa množstvo prekážok. Pri výbere je dôležité byť opatrní a trpezliví. Na ktoré dôležité faktory treba myslieť pri výbere ideálneho pozemku pre výstavbu rodinného domu?

ČÍTAŤ VIAC →

Chcete nás spoznať lepšie?