Blog

novinky

Predať alebo prenajať – čo sa viac oplatí?

Máte nehnuteľnosť a neviete, čo s ňou? V článku sme podrobne rozobrali výhody a nevýhody predaja i prenájmu. Pozor, nevýhody prenájmu vás určite prekvapia!

ČÍTAŤ VIAC →
novinky

Ako predať byt s hypotékou rýchlo a ľahko? Zaručené tipy

Plánujete predať byt, na ktorý ste si vzali hypotékou? Nemajte hlavu v smútku! V článku vám predstavíme tri spôsoby, s ktorými si s hypotékou jednoducho poradíte.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Kúpa prvého bytu – čo si všímať?

Je to veľký životný krok, stres, šťastie, radosť a záväzok zároveň. Väčšina z nás na túto chvíľu čaká nejaký čas a dôsledne ju zvažuje. Kúpa nehnuteľnosti a konkrétne kúpa bytu je jedno z najdôležitejších rozhodnutí v našom živote.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Predaj nehnuteľnosti s „realitkou“ alebo na vlastnú päsť?

Niektorí v tom majú jasno už na začiatku, iní váhajú. Orientovať sa na trhu s nehnuteľnosťami nie je jednoduché. Podvody pri predaji bytov sa v posledných rokoch na Slovensku čoraz viac rozmáhajú. Vyspovedali sme realitnú maklérku z 1.BCR REALITY Nikoletu Ivančíkovú, RSc., ako vníma predaj nehnuteľnosti bez „realitky“ a aký má význam využiť služby realitnej kancelárie.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Hypotéka v skratke

Skôr ako sa rozhodnete kúpiť nehnuteľnosť, ktorú chcete financovať úverom na bývanie, mali by ste vedieť, čo všetko musíte spĺňať. Vopred si zistite svoje úverové limity a aké dokumenty potrebuje banka k posúdeniu žiadosti o hypotéku, aby ste sa vyhli zamietnutiu žiadosti. Pokiaľ nemáte dosť vlastných finančných prostriedkov, hypotekárny úver je skvelou možnosťou, ako bývať vo vlastnom.

ČÍTAŤ VIAC →
2021

Všetko čo potrebujete vedieť o liste vlastníctva

Z hľadiska zápisov do katastra má zásadný význam list vlastníctva. Čo z neho môžeme vyčítať a prečo je potrebný pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti?

ČÍTAŤ VIAC →

Chcete nás spoznať lepšie?