Spread the love

Najvyhľadávanejšie lokality Bratislavy – porovnanie cien

Viete za koľko by ste predali svoj byt? Porovnali sme ceny bytov v najvyhľadávanejších lokalít Bratislavy – Staré Mesto, Nové Mesto, Ružinov, Petržalka, Karlová Ves.

Každá nehnuteľnosť má svoj špecifický charakter. Ceny nehnuteľností závisia od polohy, atraktivity ale aj kvality nehnuteľnosti. Potencionálni kupujúci majú rôzne požiadavky a potreby podľa toho, v akej životnej situácii sa aktuálne nachádzajú. Pri výbere nehnuteľnosti zohráva hlavnú úlohu okrem lokality aj veľkosť, dispozícia, štandard nehnuteľnosti alebo dostupnosť rôznych služieb. Aj kvôli týmto aspektom je potrebné nehnuteľnosť pred kúpou vidieť a dobre si zvážiť plusy i mínusy.

Medzi najžiadanejšie nehnuteľnosti stále patria 2 – izbové byty. Ak máte radi presné čísla a štatistiky, ponúkame vám prehľad cien. Štatistika pochádza z realitného portálu Nehnutelnosti.sk a zahŕňa aktuálne ceny ponúk na predaj.

Koľko dostanete za 2 – izbový byt?

Lokalita:

Druh:

Priemerná cena za m2:

Priemerná výmera bytu v m2:

Priemerná cena bytu v €:

Staré Mesto

2 – izbový byt

4371,44

61

         266 657,84 

Nové Mesto

2 – izbový byt

3322,12

58

         192 682,96 

Ružinov

2 – izbový byt

3150,39

58

         182 722,62 

Karlová Ves

2 – izbový byt

3013,74

57

         171 783,18 

Petržalka

2 – izbový byt

3027,34

58

         175 585,72 

Prečo ceny nehnuteľností stále rastú?

Analytici očakávajú, že dôjde k zdraženiu nehnuteľností v hodnote viac ako piatich percent. V prospech zdražovania hrajú veľmi nízke úrokové sadzby a pomerne jednoduchý prístup k hypotékam. Ceny bytov však rastú aj kvôli ich nedostatku. Dopyt po bytoch už niekoľko rokov prekonáva ponuku.

V dobrých lokalitách však stále môže dôjsť k prudkému nárastu cien nehnuteľností. Trh s nehnuteľnosťami je vo veľmi veľkej miere regionálny. Byty sa okrem toho stále považujú za druh investície. Ľudia rozumejú nehnuteľnostiam viac ako iným cenným papierom, a preto do nich stále viac investujú.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

OSTAŇME V KONTAKTE

Zanechajte nám svoje Meno a E-mail a my Vás budeme priebežne informovať o zaujímavých novinkách z realitného trhu.