Spread the love
Pokiaľ zvažujete kúpu alebo predaj nehnuteľnosti určite sa zamýšľate nad tým, či je možné vidieť nehnuteľnosť počas lockdownu. Napriek tomu, že sa realitní makléri stretávajú každodenne s veľkým počtom ľudí, nespadajú medzi vysoko rizikové skupiny.

Pri obhliadkach je potrebné dbať na všeobecné a veľmi jednoduché pravidlá, pretože obhliadka je jedným z najrizikovejších bodov práce realitných maklérov. Pri telefonickom kontakte s relevantným záujemcom je dôležité overiť si, či má všetky potrebné informácie. „Niektorí realitní makléri nezverejňujú kompletné informácie k inzerátom a dôležité fakty k nehnuteľnostiam, čo považujem v momentálnej situácii za rozhodujúce,“ konštatuje obchodný riaditeľ 1.BCR REALITY Lukáš Machotka.

Negatívny test ako vstupenka na obhliadku

Pred obhliadkou upozorníme klienta, aby sa preukázal negatívnym testom. Na obhliadkach dodržiavame spoločenský odstup, nepodávame si ruky, rovnako ako maklér musí používať respirátor FFP2 aj klient. Klienta požiadame, aby sa obhliadky zúčastnil maximálne so spolurozhodujúcim partnerom, samozrejme bez prítomnosti majiteľa a časovo ju obmedzíme. Vyhýbame sa stiesneným priestorom ako napr. výťah.  Po obhliadke vydezinfikujme priestor, aby nehnuteľnosť mohli vidieť ďalší záujemcovia.  „Predaj nehnuteľnosti je z časti internetový predaj, pretože klient si vie pozrieť všetko a vie sa rozhodnúť či pôjde na osobnú obhliadku nehnuteľnosti. Pokiaľ je relevantným záujemcom, o obhliadku bude mať záujem. Vďaka komplexným informáciám môžeme eliminovať stretnutia na minimum a znížiť tak riziko prenosu nákazy. Na obhliadke ukážeme nehnuteľnosť v reálnom svetle a overíme si fakty,“ dodáva obchodný riaditeľ 1.BCR REALITY.

Dobre pripravený inzerát sprostredkuje 85% potrebných informácii

V čase krízových opatrení spojených s pandémiou, kedy je osobný kontakt obmedzený na minimum, je vizuálna príprava priestoru pri predaji nehnuteľnosti kľúčová. Aby váš dom či byt urobil ten najlepší dojem, kvalitné fotografie alebo video obhliadky sú nevyhnutné. Dobre pripravený inzerát so správnymi a úplnými informáciami a s kvalitnými fotografiami sprostredkuje 85% potrebných informácií. „Častokrát sa stretávam s pozitívnou reakciou klientov, ktorí nám na obhliadke ocenia naše detailne spracované inzeráty. Vďaka kvalitným fotografiám, 3D obhliadke, pôdorysu a komplexným informáciám šetríme čas nie len nám, ale hlavne našim klientom,“ uviedol Lukáš Machotka.  

Najdôležitejší je prvý krok

Vďaka technologickému pokroku a vymoženostiam doby sa v budúcnosti bude väčšina obchodov sprostredkovaných cez realitné kancelárie odohrávať v podobnom duchu.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

OSTAŇME V KONTAKTE

Zanechajte nám svoje Meno a E-mail a my Vás budeme priebežne informovať o zaujímavých novinkách z realitného trhu.