Spread the love

Prečo kúpiť chalupu na Slovensku? Oplatí sa investovať do staršej nehnuteľnosti?

Mladí v nich vidia miesto ideálne pre bujaré párty, starším evokujú pokoj, kľud a pohodu. Nejeden z nás má po namáhavom týždni v práci chuť relaxovať na mieste, kde nebude hluk, zhon, stres či mestská džungľa. Nie je nad pocit nadýchnuť sa čerstvého vzduchu na svojej vlastnej záhradke, odhryznúť si z vlastnoručne dopestovaného jablka, či dopriať si leňošenie v tráve. Rozprávka o krásnom mieste, dobrých susedoch, vôni prírody a nekonečných romantických prechádzkach v okolí môže byť realitou. Ak máte chuť splniť si dávny sen o Vašom vlastnom kúsku domoviny uprostred lesa či lúky, neváhajte a skúste to s nami.

Uprostred slovenskej prírody

Je známe, že tie najlepšie miesta, pozemky, chalupy či chatky sa dedia z generácie na generáciu a len málokto sa dobrovoľne starších nehnuteľností v relatívne dobrom stave na lukratívnom mieste vzdá. Nájsť tú správnu, ktorá by Vám vyhovovala svojou polohou, dostupnosťou či cenou sa tak môže zdať ako hľadanie ihly v kope sena. Zamerajte sa preto pri hľadaní najmä na účel kúpy chalupy. Pátrate po mieste pre romantické víkendy vo dvojici? Máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v blízkosti lyžiarskych stredísk či naopak bohatých možností letného kúpania? Nevadí Vám samota uprostred lesa či zháňate i trochu civilizovaného mestského nádychu? Prednosť by ste dali Liptovu, Záhoriu alebo Orave?

Žiadna žiaľ ponuka nesplní všetky požiadavky, upriamujte teda svoju pozornosť na dostupnosť, cenu či stav nehnuteľnosti. Uvážte z akých materiálov by mala Vaša chalupa byť, aký pozemok by mala mať, koľkým osobami bude pravidelne obývaná, či je možnosť využívať ju automaticky po kúpe alebo je potrebná hĺbková rekonštrukcia. Nezabúdajte tiež na vzdialenosť od domova, definujte vzdialenosť, ktorú ste ochotní pravidelne na chalupu prekonávať.

Pre a proti

Skryté vady, premrštené náklady, neprispôsobivé susedstvo a mnohé iné nástrahy Vás žiaľ môžu pri kúpe staršej rekreačnej nehnuteľnosti prekvapiť. Nenechajte sa teda oklamať a nekupujte mačku vo vreci. Pred finálnym rozhodnutím si overte stav prívodu vody, kanalizácie či elektrickej a plynovej prípojky. Hoci mnohým v prostredí lesa na chalupe studňa ako zdroj vody nevadí, niektorých by to pri rozhodovaní mohlo zásadne ovplyvniť. Riešte tiež spôsob vykurovania. Krásny mohutný krb či bohato zdobené kachľové pece sú nie len dokonalou dekoráciou ale tiež vynikajúcim pomocníkom, ich nevyhovujúci stav môže však s Vašou peňaženkou výrazne zatočiť. Na náhodu nenechajte tiež strechu, murivo a samotnú statiku nehnuteľnosti.

S nami nájdete tú pravú

Nech už má kúpa staršej nehnuteľnosti mnoho plusov i mínusov, pokojné víkendy v krásnom prostredí slovenskej prírody rozhodne stoja za to. Pokiaľ hľadáte tú správnu chalupu, ktorá by vyhovovala svojim stavom i polohou práve Vašim požiadavkám, neváhajte sa obrátiť na nás. Naša nová divízia Vidieckych chalúp Vám prináša širokú ponuku chalúp, vidieckych usadlostí, veľkometrážnych pozemkov, statkov či chát. Vrámci projektu 1BCR GROUP prinášame klientom ponuky priamo podľa predstáv v samotnom srdci Slovenska.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Chcete nás spoznať lepšie?