Nákup realít v Thajsku
Nákup realít v Thajsku

1. Rozhodnutie

 • Vyberte si typ nehnuteľnosti (byt, vila, pozemok)
 • Určte si maximálny rozpočet
 • Vyberte si lokalitu alebo nám poskytnite Vaše požiadavky, a my Vám s výberom pomôžeme
 • Ujasnite si účel nákupu nehnuteľnosti

2. Výber nehnuteľnosti

 • Vyberte si konkrétnu nehnuteľnosť z našej ponuky a kontaktujte nás
 • Ak vám naša aktuálna ponuka nevyhovuje, informujte nás o vašich požiadavkách
 • V oboch prípadoch vám pripravíme konkrétnu ponuku
Nákup realít v Thajsku
Nákup realít v Thajsku

3. Obhliadka nehnuteľnosti

 • Ak máte záujem o prehliadku (osobne alebo virtuálnu), dohodneme si termíny
 • Dôkladne si skontrolujte nehnuteľnosť vrátane bytového dekrétu a príslušných dokumentov
 • Ak ste sa rozhodli pre kúpu, oboznámime vás ďalším postupom a miestnou legislatívou

4. Postup pri kúpe nehnuteľnosti

 • Dohodnite sa na konečnej cene nehnuteľnosti a prípadne na vybavení (nábytok atď.)
 • Uzavrite zmluvu o rezervácii a dohodnite si výšku zálohy (zvyčajne 5-10% ceny nehnuteľnosti)
 • Dojednajte, kto bude platiť dane a poplatky (predávajúci alebo kupujúci)
 • Určte si termín na uzavretie celej transakcie a podpíšte kúpnu zmluvu
 • Kupujúci si pripraví doplatok a predávajúci si pripraví originál vlastníckeho listu na dokončenie prevodu nehnuteľnosti
 • Prevzatie nehnuteľnosti sa môže uskutočniť po prenose vlastníckych práv na nového majiteľa. Súčasťou je prenos energií a služieb a odovzdanie kľúčov
 • Poistenie nehnuteľnosti novým majiteľom a nasťahovanie sa, prípadne prenájom
Nákup realít v Thajsku
Nákup realít v Thajsku

Dôležité informácie

Kúpa od súkromnej osoby X Kúpa od developera - Pri kúpe od súkromného vlastníka je byt okamžite k dispozícii a môže sa ihneď využiť na vlastné účely alebo na prenájom. Súkromní vlastníci často ponúkajú výhodné kúpne podmienky, najmä ak potrebujú rýchlo predať. Pri kúpe od developera je najväčší výber za najnižšie ceny vždy na začiatku výstavby a ponúka najvyšší návratnosť investície. Výhodou je aj možnosť rozložiť platby na dlhšie obdobie (až 36 mesiacov) a možnosť výstavby nehnuteľnosti na mieru.

Právne poradenstvo - Zvyčajne zahŕňa: skontrolovanie nehnuteľnosti, prípravu rezervačnej zmluvy (alebo kúpnej zmluvy), pomoc s získaním všetkých potrebných dokumentov, výpočet daní a poplatkov, zastupovanie na katastrálnom úrade, pomoc pri zabezpečení plnej moci a preklad všetkých potrebných dokumentov do thajčiny.

Audit alebo „Due Diligence“ - Zvyčajne zahŕňa: kontrolu insolventných registrov (u developerských projektov), kontrolu územného a stavebného povolenia, kontrolu právnickej osoby alebo jednotlivých vlastníkov (u Spoločenstva vlastníkov jednotiek), kontrolu stanov, účtovníctva, poisťovacích zmlúv a plánovaných opráv (Spoločenstvo vlastníkov jednotiek), prehliadku stavby.

Platba - Kupujúci nemusí byť fyzicky prítomný v Thajsku. Na zabezpečenie transakcie bude stačiť overená plná moc. Kupujúci musí predložiť potvrdenie o prevode dostatočnej finančnej sumy do Thajska za účelom kúpy nehnuteľnosti (potvrdzujúci formulár Tor Tor 3).

Poplatky za údržbu a služby - Bežná výška príspevku sa pohybuje okolo 40 THB za m2 mesačne

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať


info@1bcr.sk+421 901 789 818

1.BCR NewsletterOverený člen Združenia realitných kancelárií Slovenska RU

Od roku 2015 sme vašim dôveryhodným partnerom v Bratislave s vyše 500 úspešnými transakciami. Ponúkame kompletný realitný servis - od trhovej analýzy až po hypotekárne poradenstvo. V našom tíme panuje rodinná atmosféra a etika je na prvom mieste. Sme hrdými členmi ZRKS a Realitnej únie SR. Vyskúšajte nás a zažite reality srdcom!


Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.