Spread the love

Sťahujeme sa! Ako na to?

Kto to už niekedy zažil vie, že to rozhodne nie je žiadna sranda. Zhon, neporiadok, stres, zabudnuté veci, kopec výdavkov no nakoniec pocit ohromného šťastia a spokojnosti, že sa konečne blížite k cieľovej rovinke a vyloženým nohám. Ak ste si našli bývanie, ktoré je presne tým čo ste si vždy želali, no máte pred sebou poslednú bodku procesu a teda presťahovať seba, svoju rodinu, spomienky, množstvo vecí a neviete ako na to, nechajte sa inšpirovať našimi radami.

V čom sme iní

Otázka sa týka najmä mladých ľudí, mladých párov a rodín, ktoré majú záujem opustiť rodičovský domov a založiť si vlastné bývanie. Častokrát ide o prípady, kedy mladí ľudia nemajú dostatok finančných prostriedkov a teda jediná možnosť spadá na hypotéku alebo podnájom. Mnohí si kladú otázku ako zo situácie vyjsť ako víťaz a vybrať presne to, čo bude ich podmienky spĺňať najlepšie. Vopred je však potrebné stanoviť reálne ciele a zvážiť alternatívy na základe svojich možností. Netreba sa teda bezhlavo hrnúť sa do nepriaznivých ponúk, ktoré prevyšujú schopnosti záujemcov ale každý krok riadne premyslieť.

Text pod obrazkom. Zdroj: Lorem Ipsum

Mnohí finanční poradcovia budú pri otázke prenájmu či kúpy presadzovať kúpu nehnuteľnosti. Súčasný stav trhu je nastavený tak, že v mnohých prípadoch je mesačná splátka úveru ďaleko menšia ako mesačný poplatok za nájom. Splácate teda bývanie vlastné a neživíte byt či dom niekoho iného. Výhodou je tiež istota, ktorú Vám Vaše vlastné bývanie ponúka. Nikto sa nemôže rozhodnúť dať Vám zo dňa na deň z bývania vyhadzov. Za výhodu možno tiež považovať daňový bonus pre mladých vo veku 18 až 35 a možnosť pomerne dlhej splatnosti úveru, ktorá začína byť problematický vo veku práve nad 35 rokov. Čím menej mladí otáľajú tým výhodnejšie môžu pochodiť.

Čo však možnosť prenájmu? Najmä v zahraničí je trend prenájmu mimoriadne rozšírený. Na Slovensku však majú ľudia potrebu bývanie, za ktorú platia vlastniť. Je pre Vás však kúpa naozaj výhodným riešením? Prenájom možno považovať za výbornú voľbu pre študentské bývanie. Nie len, že mladý človek vyletí z rodičovského hniezda, získa za primeranú sumu kúsok svojho vlastného priestoru. Populárne sú najmä zdieľané študentské byty. Výhodou môže byť tiež prenájom pre mladý pár, ktorý si spoločným bývaním a kúpou nie je úplne istý. Možnosť vyskúšať si spoločný život, no nebyť zviazaný hypotékou je pre mnohých ešte stále mimoriadne lákavou možnosťou.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Chcete nás spoznať lepšie?