Spread the love

Kúpa prvého bytu – čo si všímať?

Je to veľký životný krok, stres, šťastie, radosť a záväzok zároveň. Väčšina z nás na túto chvíľu čaká nejaký čas a dôsledne ju zvažuje. Kúpa nehnuteľnosti a konkrétne kúpa bytu je jedno z najdôležitejších rozhodnutí v našom živote.

Nie ste si istí čo si pri výbere prvého bývania všímať? Ako pri výbere postupovať, aké ponuky uprednostniť a naopak akým sa vyhýbať? Nenechajte sa nalákať na zdanlivo výhodné ponuky či predražené byty. Získajte s našou pomocou svoj vysnívaný domov snov.

Kde hľadať?

Mnohí si v domnienke, že ušetria myslia že najvýhodnejším riešením je nakupovať byt z „prvej ruky“ a teda bez pomoci realitnej kancelárie. Dobrý realitný maklér by vás mal upozorniť na skryté vady, podrobne vás upozorniť na klady a zápory jednotlivých ponúk, odpovedať na vaše otázky a obhliadku viesť presne tak, aby ste sa o byte dozvedeli čo možno najviac informácií. Vízia majiteľa však spočíva v čo najjednoduchšej, najvýhodnejšej a najrýchlejšej ceste k predaju.

Realitný maklér korektne zastupuje vaše záujmy, snaží sa sprostredkovať férový predaj pre obe strany. Zablúdiť teda do vôd súkromnej inzercie sa nemusí vyplatiť. Hľadajte na realitných portáloch či priamo stránkach realitných kancelárií. Sústreďte sa na inzeráty, ktoré nie sú na portáloch stálicou a teda zostávajú nepredané dlho.

Mať náskok a uvažovať o krok vpred sa vždy oplatí

Kľúčovým faktorom správnej kúpy je vaše rozhodnutie o akú nehnuteľnosť sa zaujímate a čo vlastne hľadáte. Položte si otázku čo by mal byt spĺňať, kde sa má nachádzať, aké parametre musí mať, aká suma je váš finančný strop, ste ochotní priplatiť za exkluzívnu ponuku viac? Vrhnite sa do kúpy s ujasnenou predstavou, vaše presné požiadavky vám hľadanie výrazne zjednodušia, intuitívne rozhodovanie nemusí byť v tomto prípade to pravé. Rozmyslite si kúpu novostavby alebo bytu staršieho dáta, zvažujte či je pre vás výhodnejšie zainvestovať do bývania nového alebo kúpiť starší byt. Berte však na zreteľ, že rekonštrukcia si taktiež ukrojí z rozpočtu riadny kus a počiatočné nižšie náklady nemusia vždy vo výsledku znamenať ušetrenie.

Zamyslite sa do budúcnosti a rozmyslite si, ako dlho sa vo svojom štartovnom byte chcete zdržať. Má mať byt dostatok miesta pre dvoch alebo pre jedného? Budete v byte riešiť detskú izbu?

S našou pomocou za svojim snom

Je pre nás nesmiernym potešením a cťou zároveň ak si pri hľadaní svojho bývania vyberiete práve nás. Naši realitní makléri sú pripravení pomôcť, dôsledne vám vysvetliť všetky kroky kúpy a sprevádzať vás celým procesom. Žiadne zavádzanie, skryté poplatky, neodborný servis, neprofesionálny prístup ani strata vášho času. Hľadanie nového domova nikdy nebolo jednoduchšie. Vaše požiadavky sú pre nás výzvou, vaša spokojnosť prioritou.

Kúpa bytu na hypotéku

Ak plánujete nehnuteľnosť financovať hypotekárnym úverom, je dobré si vopred zistiť aké sú vaše možnosti. Výška úveru sa vypočítava na základe vašej bonity. Berie sa do úvahy výška vášho príjmu, vaše záväzky a náklady i ďalšie údaje. Naši interní hypotekárni špecialisti vám pomôžu vypočítať predpokladanú výšku hypotéky, výšku úrokovej sadzby a výšku mesačnej splátky. Väčšina bánk vám poskytne úver v maximálnej výške 80 až 90 % z hodnoty nehnuteľnosti na základe znaleckého posudku. Zvyšnú sumu musíte doplatiť z vlastného. 100% hypotéky sú už dnes zriedkavé a väčšinou sa dajú získať v Bratislave alebo v Košiciach pri nehnuteľnostiach z vyššou hodnotou a medzi klientami s vynikajúcou bonitou.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email