Talent spoza KAMERY - Michal „Stym“ Pátek

26.6.2017, Simona Matisová
Je mladý, talentovaný, šikovný a cieľavedomý. Vyštudovaný právnik s dušou umelca, precízny perfekcionista a pohodový flegmatik, taký je náš dvorný fotograf, kameraman a videomaker Michal Patek.

Sme pyšní, že náš tím tvoria ludia, ktorí sú nie len obdivuhodne zapálení pre svoju prácu ale tiež zdieľajú našu ideu čestnej, poctivej a zodpovedne vykonanej práce. Michalove bezchybné fotky, videá a príjemné vystupovanie boli už v úvode jasným predpokladom, že naša spolupráca bude fungovať dlho a viac ako dobre.

Na začiatku sen, dnes realita

Ako sa teda Michal k svojmu hobby a zároveň povolaniu dostal? „Už odmalička ma veľmi fascinoval film. Keď som ale pred desiatimi rokmi od mamy k vianociam dostal malý digitálny foťák, jednoducho som tej vášni úplne prepadol. Od občasnej zábavy až k serióznej práci to však prerástlo postupne“. Môžme povedať, že žije svoj sen, dosiahol pomyselnú métu mnohých a teda skĺbil svoj koníček s prácou? „Určite áno. Aj koníček však vie niekedy poriadne liezť na nervy“.

Z právnika kameraman a fotograf?

Pri otázke kde by sa pravdepodobne teraz nachádzal keby sa nevydal cestou videa, fotky a umeleckej tvorby sa len pousmeje a podotkne, že by bol pravdebodobne „diablov advokát“ a venoval sa tomu čo študoval. Zároveň však jedným dychom dodá, že pri práci neznesie stres a zhon, naopak potrebuje absolútny pokoj a pohodu. Možno práve to ho od pôvodného plánu odvialo, presvedčilo počúvnuť vnútorný hlas a zúročiť nadelený talent. A že ho nie je málo vie on i my.

Okrem fotenia interiérov i exteriérov nehnuteľností, natáčania a spracovania profesionálnych videobhliadok a videozáznamov z eventov či openhousov vrámci našej realitnej kancelárie sa tento mladý inšpiratívny muž venuje aj mnohému inému. „Samozrejme, je toho viac. Pracujem od natáčania komerčných reklám, hudobných videoklipov až po točenie svadieb či rodinných osláv“. Nepochybne je jeho záber široký, čo má však zo svojej tvorby najradšej? „Najradšej mám jednoznačne natáčania, kde netreba nikoho organizovať či režírovať. Rád zachytávam reálne momenty. Sú to teda najmä rôzne eventy, kde vlastne točím iba to, čo ma práve zaujme“.

Malá ukážka Michalovej tvorby

Video-obhliadka

Svadba

Piknik vo vinohradoch

1.BCR Vianočný Večierok

1.BCR a Michal = ideálne spojenie

Čo teda na Michala hovoríme my? Za kanceláriu 1.BCR odpovedá realitný maklér Lukáš Machotka. „S Michalom úspešne spolupracujeme už vyše roka. V úvode sme našu spoluprácu zahájili fotografovaním, neskôr sme ju rozšírili o videobhliadky, točenie eventov, promo videí, či záznamov z našich openhouse akcií. Vďaka Michalovým profesionálnym fotografiám a tiež videám sa náš predaj jednoznačne zrýchlil a patrične zjednodušil. Jeho umelecké cítenie a tvorivú mysel sme pretavili do krásnych záznamov, ktorými postupne prispievame na náš Youtube kanál“. A aký je Michal pracovník? „U nás je externým pracovníkom, ktorého si v tíme každý veľmi oblúbil. Vnímame ho ako umelca, dobrého priateľa a obrovský talent“.

Čo by Michal na záver klientom našej kancelárie odporučil? Ako by mal vyzerať správne nachystaný priestor aby na videu či fotke vyzeral výborne? „Určite je vhodné priestor dopredu pripraviť a upratať. S odpratávaním vecí to ale netreba preháňať, aby interiér nepôsobil sterilne. Dôležité je tiež, aby boli všetky viditeľné svietidlá funkčné“.

Kontakt: facebook

Chcete odoberať naše príspevky na témy bývania, realít a služieb?

Odoslaním formulára, vyjadrujete súhlas s nasledovnými dokumentami: Pravidlá používania našich služieb, Zásady ochrany vašich osobných údajov.... Návštevou našich stránok vyjadrujete súhlas s použitím Cookies...
Ďakujeme vám, vašu mailovú adresu už evidujeme v našom systéme.
Ďakujeme vám, za váš záujem o odber príspevkov.
Nepodarilo sa nám zaradiť vás do odberu príspevkov! Kontaktujte nás prosím na info@1bcr.sk, alebo volajte na číslo +421 901 789 818