Moderný pánsky byt – miesto kde velí muž

10.9.2018, Simona Matisová
Dosť bolo bývania u mami? Je najvyšší čas zdvihnúť kotvy a vytvoriť si vlastný domov presne podľa svojho gusta? Chcete sa striktne držať rozpočtu no zároveň získať bývanie, po ktorom ste túžili už dlho? Vytvorte si s našimi radami dokonalý, štýlový a jedinečný pánsky byt, ktorý ohúri nie len kamarátov ale aj nejednu dámsku návštevu.

Radšej v malom no vlastnom

Kto povedal, že štartovný byt mladého človeka musí byť veľkolepý projekt s množstvom metrov štvorcových na najlukratívnejšej adrese v meste? Byty vo vychytených lokalitách sa šplhajú do závratných výšok a každý kút priestoru je dostatočne drahý na to, aby si budúci majiteľ kúpu dobre premyslel. Štýlovo a pohodlne sa dá zariadiť a upraviť i klasický panelákový byt, ktorý nepresiahne výmeru bežnej mestskej garsónky. Ako však dosiahnuť pánsky šik a eleganciu bez bankrotu?

Vsaďte na decentné farby. Akcent tapety v elegantných farbách je samozrejme v poriadku, no vystríhajte sa krikľavým stenám či divokým farbám veľkých kusov nábytku. Béžová, odtiene šedej, hnedej či nesmrteľná biela sú to pravé orechové. Riaďte sa heslom menej je viac, snažte sa priestor nezahltiť zbytočnosťami, ktoré spolu neladia. Skúste vytvoriť jednotný neutrálny celok, ktorého výsadou bude hlavne užitočnosť a praktickosť. Doplniť priestor časok zaujímavými doplnkami, modernými vychytávkami či predmetmi, na ktoré sa Vám viažu osobné spomienky je výbornou voľbou.

Moderné, účelové a trendy

Predchádzajte stiesnenému dojmu bytu a osloboďte priestor od zbytočných priečok. Namiesto dvoch malých izieb vytvorte jednu no veľkú a vzdušnú. Odstránenie deliacich priečok nemusí nutne znamenať náročný rekonštrukčný zásah, no na výslednom dizajne interiéru rozhodne veľmi ukáže. Zariadenie veľkej a priestrannej izby bude pre Vás hračka.

Páni možno nepotrebujú toľko miesta na kabelky, kozmetiku, topánky či oblečenie, no isto ocenia dostatok priestoru na svoje technické hračky, elektroniku či pohodlný pracovný kút. Nenechajte teda nič na náhodu a vyčleňte v priestore dostatok miesta na domácu pracovňu s kvalitným stolom, stoličkou a vhodne zvoleným osvetlením.

Oddychovú zónu v spálni zahaľte opäť do jednoduchých zemitých a svetlých tónov. Doprajte si dostatok úložného priestoru v podobe šatníkových skríň. Myslite i na uskladnenie sezónnych odevov.

Ako na to?

Zlaté pravidlo hovorí, že pri úprave bytu rozhodovať sa impulzívne nie vždy vyplatí. Snažte sa preto veci postupne premyslieť a proces dôkladne naplánovať. Svoju spontánnosť vypustite pri výbere doplnkov a dekorácií. Vybláznite sa napríklad pri handmade doplnkoch, zapojte svoju kreativitu. Váš priestor, Vaše pravidlá. Nebojte sa experimentovať, vytvorte miesto, ktoré dýcha energiou mladého človeka.

Chcete odoberať naše príspevky na témy bývania, realít a služieb?

Odoslaním formulára, vyjadrujete súhlas s nasledovnými dokumentami: Pravidlá používania našich služieb, Zásady ochrany vašich osobných údajov.... Návštevou našich stránok vyjadrujete súhlas s použitím Cookies...
Ďakujeme vám, vašu mailovú adresu už evidujeme v našom systéme.
Ďakujeme vám, za váš záujem o odber príspevkov.
Nepodarilo sa nám zaradiť vás do odberu príspevkov! Kontaktujte nás prosím na info@1bcr.sk, alebo volajte na číslo +421 901 789 818