Nový rok, čerstvý závan vo Vašej domácnosti

2.2.2019, Simona Matisová
Poznáte to, s novým rokom opäť prichádzajú nové predsavzatia, plány, ciele a myšlienky ako veci zlepšiť. Tiež sa na začiatku každej 365 stranovej knihy vždy rozhodujete čo v novom roku zmeniť, na čom popracovať a čo naopak nechať plávať? Tiež sa v januári odhodlane púšťate do diéty, cvičenia či zmeny životného štýlu? Čo tak ale priniesť malý reštart aj k Vám domov? Máte chuť do svojho domova vniesť čerstvý vzduch, upraviť interiér tak aby vyzeral krajšie, aby Vám slúžil lepšie, aby Vaša domácnosť bola aspoň o čo si účelnejšia ako po minulé roky? Vyhrňte si rukávy a doprajte svojmu kúsku vesmíru s našimi radami facelift, ktorý po sviatočnom období potrebuje. Vrhnite sa s nami do víru nového roka v staro-novom bývaní.

Buďte trendy   

Máte pocit, že Vášmu bytu či domu chýba šmrnc? Doplnky akosi nepripomínajú tie z časopisu a nábytok by sa tiež hodilo vytriediť? Vyskúšajte v novom roku využiť pár trendov, ktoré Váš domov zaručene oživia a dodajú mu svieži nádych bez toho, aby ste museli navyšovať hypotéku.

Ako začať? Doprajte svojmu bytu či domu vzdušnosť, voľnosť. Zbavte sa vecí, ktoré nepotrebujete, nepoužívate a sú zbytočnými lapačmi prachu. Máte stolík, ktorý sa nevyužíva, stoličku, ktorá tlačí, poličku, ktorá je zbytočná? Skúste veci posunúť ďalej a nechať len to, čo Vám v priestore neprekáža a väčšina členov domácnosti využíva. Získate tak otvorenú plochu, ktorá bude pôsobiť čistejšie, elegantnejšie a opticky priestor zväčší. Ak bažíte po čo najväčšom možnom pomocníkovi na zväčšenie malej miestnosti, stavte na zrkadlo. Pokúste sa zrkadlo umiestniť tak, aby vytvorilo odraz dostatočne  veľkej časti priestoru, miestnosť tak získa hĺbku.

Pri výbere farieb sa držte doslova „pri zemi“ Vyberajte zo zemitých odtieňov hnedej, béžovej, šedej či bielej. Priestoru dodá pocit harmónie a kľudu, budete tiež mimoriadne trendy. Jednoliatu paletu farieb na nábytku i stenách rozbite štýlovým doplnkom, pokojne aj v bláznivej červenej, žltej či oranžovej. Miestnosť dostane svieži moderný look. Ak nie ste priaznivci práve striktného minimalizmu s chladným betónom a uhladenými líniami, práve voľba zemitých odtieňov Vám spraví službu. Nesnažte sa však za každú cenu bezchybne napodobniť interiéry z magazínov, dôležitá je skladba farieb, ktoré vyhovujú Vám.

Odkryte okná, nový rok má predsa do našich životov priniesť čerstvý závan vzduchu, je najlepším časom pre nové začiatky. Pustite teda do svojho domova svetlo, ktoré Vám prinesie po dlhých tmavých a pochmúrnych zimných dňoch opäť chuť začať. Tmavé závesy vymeňte za vzdušné biele či jemne smotanové, rolety odhrňte. Umiestnite na parapety nové sadené kvety, tým starým vymeňte postieľky a presaďte ich do nových moderných kochlíkov.

Dajte priestor fantázii, plňte si svoje sny

Začiatok nového roka je ako nová kapitola nášho fungovania, preto oslávte túto príležitosť splnením svojich tajných snov. Ak už dlho uvažujete o zmene, skúste ju do reality pretaviť práve teraz. Zmena farby stien, polep tapety, nové poťahy na sedačku, zmena svietidiel či pár zaujímavých doplnkov Váš rodinný rozpočet určite nezruinuje, naopak dodá Vášmu domovu svieži look. Poraďte sa s osadenstvom domu či bytu, čo im doma už dlho chýba a naopak o čo zbytočne zakopávajú a nemajú radi. Skúste pustiť uzdu fantázií a dať priestor každému z členov domácnosti prispieť vlastným návrhom na zmenu. Nemusíte vždy utrácať vysoké sumy, vyskúšajte handmade techniky, ktoré aj staré kúsky bez šmrncu s kúskom nápaditosti premeníte na nepoznanie.

 

Obrázky použité v článku - pexels.com 

Chcete odoberať naše príspevky na témy bývania, realít a služieb?

Odoslaním formulára, vyjadrujete súhlas s nasledovnými dokumentami: Pravidlá používania našich služieb, Zásady ochrany vašich osobných údajov.... Návštevou našich stránok vyjadrujete súhlas s použitím Cookies...
Ďakujeme vám, vašu mailovú adresu už evidujeme v našom systéme.
Ďakujeme vám, za váš záujem o odber príspevkov.
Nepodarilo sa nám zaradiť vás do odberu príspevkov! Kontaktujte nás prosím na info@1bcr.sk, alebo volajte na číslo +421 901 789 818